Kiss Sándor (1925-1999) 1993. 'Nemzetközi Mellkassebészeti Kongresszus - Szombathely 1993. május 13-15.' Br öntõminta, peremen számozás (97x89mm) T:2
Hungary 1993. 'International Thoracic Surgery Congress - Szombathely Hungary 13-15 May 1993' Br mould, numbering on edge. Sign.: Sándor Kiss (97x89mm) C:XF
International Philatelic & Numismatic Auction #21
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Prices are in Hungarian Forints.
Lot #30202 - numismatics hungarian commemorative medallions
Lot #30203 - numismatics hungarian commemorative medallions
Kiss Sándor (1925-1999) DN 'Markusovszky Lajos 1815-1893' Br öntõminta, peremén számozás (98mm) T:2,2-
Hungary ND 'Lajos Markusovszky 1815-1893' Br mould, numbering on edge. Sign.: Sándor Kiss (98mm) C:XF,VF
Lot #30204 - numismatics hungarian commemorative medallions
Kósa István (1953-) 2003. 'Magyar építészet remekei' sorozat (Nemzeti Múzeum, Pesti Vigadó, Magyar Nemzeti Bank, Néprajzi Múzeum, Iparmûvészeti Múzeum, Esterházy kastély, Jáki templom, Nyírbátori Református Templom, Sárospataki vár), 9db klf Br emlékérem eredeti fa dobozban (49,5mm) T:1-
Lot #30205 - numismatics hungarian commemorative medallions
Körmendi Frimm Jenõ (1886-1959) 1912. 'Vámbéry Ármin' Br plakett. 'AET S LXXX - Dr. ARMINIUS VÁMBÉRY 1912' (60x60mm) T:2 fo.
Hungary 1912. 'Ármin Vámbéry' Br plaque. Sign: Jenõ Körmendi Frimm (60x60mm) C:XF spotted
HP 2317.
Lot #30206 - numismatics hungarian commemorative medallions
Konrad Lange 1846. 'József fõherceg nádorságának 50. évfordulója', Br emlékérem a fõherceg és V. Ferdinánd mellképével, 'IOSEPHO PATRVO A A HVNG PALATINO IVBIL CELEB MDCCCXLVI / FERDINANDVS AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX' (54mm) T:2 ph.
Hungary 1846. '50th anniversary of Archduke Joseph, Palatine of Hungary' Br commemorative medallion. Sign: Konrad Lange (54mm) C:XF edge error
Lot #30207 - numismatics hungarian commemorative medallions
Lapis András (1942-) 1979. 'IX. Magyar Endokrin Kongresszus / Szeged' Br emlékérem (69mm) T:2 enyhe karc
Hungary 1979. '9th Hungarian Endocrine Congress / Szeged' Br commemorative medal. Sign.: András Lapis (69mm) C:XF slightly scratched
Lot #30208 - numismatics hungarian commemorative medallions
Ligeti Erika (1934-) 1980. 'A béke harmincötödik éve - Aszód 1980. Május 9.' Br emlékérem (82mm) T:2 kis ph.
Hungary 1980. '35th year of peace - Aszód 9th May 1980.' Br commemorative medal. Sign.: Erika Ligeti (82mm) C:XF slight edge error
Lot #30209 - numismatics hungarian commemorative medallions
Lux Elek (1884-1941) DN 'Rátz László 1863-1930' Br emlékérem 'LUDVIG' gyártói jelzéssel és sértül eredeti tokban (80mm) T:2
Hungary ND 'László Rátz 1863-1930' Br commemorative medallion with makers mark 'LUDVIG' on the back, in damaged original case (80mm) C:XF
HP 3430.
Lot #30210 - numismatics hungarian commemorative medallions
Madarassy Walter (1909-1994) 1937. 'Magyar Iparmûvészek Országos Egyesülete 1926 / Devecska Ferencnek 1937' fémjelzetlen Ag kitüntetõ érem névre szóló gravírozással, eredeti tokban (73,52g/70mm) T:1-
Hungary 1937. 'National Association of Hungarian Applied Artists 1926 / To Ferenc Devecska 1937' Ag commemorative medallion with engraving, without hallmark, in original case. Sign.: Walter Madarassy (73,52g/70mm) C:AU
HPII 1633....
Lot #30211 - numismatics hungarian commemorative medallions
Madarassy Walter (1909-1994) 1938. '10 éves házassági évforduló - Tersztyánszky' öntött Br érem korabeli, sérült keretben. 'TERSZTYÁNSZKY JENÕ ÉS CSALÁDJA A HÁZASSÁGI ÉVFORDVLÓ ÜNNEPÉN 1927 - 1937 / + QVAE SVRSVM SVNT QVAERITE' (117mm) T:2
Hungary 1938. '10th Anniversary of Tersztyánszky's Marriage' Br medallion in damaged frame. Sign.: Walter Madarassy (117mm) C:XF
HPII 1679.
Lot #30212 - numismatics hungarian commemorative medallions
Madarassy Walter (1909-1994) 1938. '34. Eucharisztikus Világkongresszus Autó Túra Szolgáltatás - Budapest 1938.' Cu plakett (70-80mm) T:2
Hungary 1938. '34th International Eucharist Congress Auto Touring Service - Budapest 1938.' Cu plaque. Sign.: Walter Madarassy (70-80mm) C:XF
Lot #30213 - numismatics hungarian commemorative medallions
Madarassy Walter (1909-1994) DN 'Balázs Béla-díj III. fokozat' Br díjérem eredeti tokban (80mm) T:1
Hungary ND 'Béla Balázs Award IIIrd Grade' Br award medal in original case. Szign.: Walter Madarassy (80mm) C:UNC
Lot #30214 - numismatics hungarian commemorative medallions
Markup Béla (1873-1952) 1929. 'A MAGYAR KIRÁLYI ERZSÉBET TUDOMÁNY-EGYETEM / POZSONYI ALAPÍTÁSÁNAK ÉS PÉCSRE KÖLTÖZÉSÉNEK EMLÉKÉRE 1914-1924' Ag plakett 'VITÉZ JÁKFAI GÖMBÖS GYULA MINISZTERELNÖK ÚRNAK' gravírozással. A plakettbõl Ag változat csak ez az egy ismert, melyet személyesen Gömbös Gyulának készítettek (200g/81mm) T:2- ph.
Lot #30215 - numismatics hungarian commemorative medallions
Mayer Elek (1840-1919) / Anton Fabris 1880. 'Széchenyi István halálának 20. évfordulójára' jelzetlen Ag emlékérem. 'GRÓF SZÉCHENYI ISTVÁN - MEGHALT APR. 8. 1860. / ALAPÍTÓJÁNAK EMLÉKÉRE A M.T.AKADÉMIA MDCCCLXXX - K.B.' (50mm/43,62g) T:2 polírozott
Lot #30216 - numismatics hungarian commemorative medallions
Murányi Gyula (1881-1920) 1909. 'Francesco Ferrer emlékére' Br emlékérem. 'IN MEMORIAM FRANCESCO FERRER 1909 OCT 13' (50,5mm) T:2- ph.
Hungary 1909. 'To the Memory of Francesco Ferrer' Br commemorative medallion. Sign.: Gyula Murányi (50,5mm) C:VF edge error
HP 3691.
Lot #30217 - numismatics hungarian commemorative medallions
Murányi Gyula (1881-1920) 1910. 'Hieronymi Károly' volt belügyminiszter, politikus, mérnök bronz plakett (144x100mm) T:2
Hungary 1910. 'Károly Hieronymi' ex interior minister, politician and engineer, Br plaque. Sign: Gyula Murányi (144x100mm) C:XF
HP 3677.
Lot #30218 - numismatics hungarian commemorative medallions
Murányi Gyula (1881-1920) 1917. 'Hazáért halni nem hiábavaló' Zn plakett 'MORTUUS PRO PATRIA, NON FRUSTRA VIXIT - HOC OPUS DO MINAE DORAE FAYER MAXIMA CUM REVEREN TIA DEDICO JULIUS MURÁNYI MDCCCCXVI' (101x59mm) T:2
Hungary (1881-1920) 1917. 'It's not in vain to die for one's country' Zn plaque. Gyula Murányi (101x59mm) C:XF
HP 3716.
Lot #30219 - numismatics hungarian commemorative medallions
Murányi Gyula (1881-1920) 1918. 'In Laudem Magnae Rebellionis Manibus Ervini Szabó Dicatum 1918 - Murányi Fecit' hadifém plakett (72mm) T:2
Hungary 1918. 'In Laudem Magnae Rebellionis Manibus Ervini Szabó Dicatum 1918 - Murányi Fecit' war metal plaque. Sign.: Gyula Murányi (72mm) C:XF
HP 3721.
Lot #30220 - numismatics hungarian commemorative medallions
Murányi Gyula (1881-1920) DN 'Önarckép' jelzetlen Zn plakett (43x45mm) T:2
Hungary ND 'Self-portrait' unmarked Zn plaque. Artist: Gyula Murányi (43x45mm) C:XF
HPII 1964var
Lot #30221 - numismatics hungarian commemorative medallions
Nagy István János (1938-) 1989. 'Budapest / Budapesti Egyetem - Üzleti Világtanács - IBUSZ (Idegenforgalmi, Beszerzési, Utazási és Szállítási Részvénytársaság) 1989.09.10-16.' Br emlékérem (94mm) T:2
Hungary 1989. 'Budapest / Budapest University - World Business Council - IBUSZ Hungarian Travel Company 10-16.09.1989' Br commemorative medallion. Sign.: István János Nagy (94mm) C:XF
Lot #30222 - numismatics hungarian commemorative medallions
Örkényi Strasser István (1911-1944) 1939. 'Maya' egyoldalas öntött Br plakett (108-109mm) T:2
Hungary 1939. 'Maya' one-sided Br plaque. Sign.: István Örkényi Strasser (108-109mm) C:XF
HPII 2020.
Lot #30223 - numismatics hungarian commemorative medallions
Pálffy Katalin (1949-) DN 'Szent László - Gyõr' Br plakett hátlapon akasztóval (246x182mm) T:2
Hungary ND 'St. Ladislaus - Gyõr' Br plaque on the back with hanger. Sign.: Katalin Pálffy (246x182mm) C:XF
Lot #30224 - numismatics hungarian commemorative medallions
Patzó Pál (1886-1945) DN 'Hindenburg' Zn emlékérem (50mm) T:3,2-
Hungary ND 'General Feldmarschall Hindenburg' Zn medallion. Sign.: Pál Patzó (50mm) C:F,VF
HP 3807.
Lot #30225 - numismatics hungarian commemorative medallions
Róna József (1861-1939) 1911. 'Országos Magyar Képzõmûvészeti Társulat' Br plakett (88x60,4mm) T:2,2-
Hungary 1911. 'Hungarian National Association of Fine Arts' Br plaque. Sign.: József Róna (88x60,4mm) C:aXF
HP 4511.
Lot #30226 - numismatics hungarian commemorative medallions
Schwartz István (1851-1924) 1885. 'Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Haas Adolfnak Budapest - Közremûködése elismeréséül' Br emlékérem (52mm) T:2 kis ph.
Hungary 1885. 'Hungarian General Exhibition in Budapest 1885 / For Adolf Haas Budapest - Recognition of His Contribution' Br commemorative medallion. Szign.: Stephan Schwartz (52mm) C:XF small edge error
HP 4552a
Darabanth Auctions