Berán Lajos (1882-1943) 1932. 'Holfeld Henrik a BBTE örökös m. elnöke emlékének 1932 / B.B.T.E. Bridzs-csapatverseny 1933. II. díj' Ag díjplakett 'LE' beütéssel és hátoldalon 'LUDWIG' gyártói jelzéssel + 'Holfeld Henrik a BBTE örökös m. elnöke emlékének 1932 / ' 'Holfeld Henrik' Bridzs-csapatverseny 1935.' Br díjplakett, mindkettõ adományozói tokban (63x41,5mm) T:2
HPII 225.
International Philatelic & Numismatic Auction #21
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Prices are in Hungarian Forints.
Lot #30177 - numismatics hungarian commemorative medallions
Lot #30178 - numismatics hungarian commemorative medallions
Berán Lajos (1882-1943) 1935. 'Pázmány Péter egyetem-alapításának 300. évfordulója' Cu lemezérem szett (2x40mm,15x45mm). 'PETER CARD PÁZMÁNY FUND UNIV HUNG MDCXXXV', 'SENATVS VNIVERSITATIS', 'PÁZMÁNY E.V.'. 'LUDVIG' gyártói jelzéssel márványlapra rögzítve (82x134mm) T:1-,2
Lot #30179 - numismatics hungarian commemorative medallions
Berán Lajos (1882-1943) 1935. 'Dabasi Halász Lajos' Br emlékérem. 'AZ EMLÉKEZET-TEMPLOM HÁLÁS GYÜLEKEZETE 1930-1935 / TEMPLOMÉPÍTÕ FÕGONDNOKÁNAK DABASI HALÁSZ LAJOSNAK' (50mm) T:1-
Hungary 1935. 'Lajos Dabasi Halász' commemorative Br medallion. Sign: Lajos Berán (50mm) C:AU
HPII 249.
Lot #30180 - numismatics hungarian commemorative medallions
Berán Nándor (1889-1965) 1943. 'Magyar Turisták Országos Szövetsége - Mátyás Turák 1943' Br plakett, hátoldalán vésve 'A M.T.SZ. által rendezett terepgyakorlat emlékére 1943', 'BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2.' gyártói jelzéssel (99x75mm) T:2
Lot #30181 - numismatics hungarian commemorative medallions
Berán Lajos (1882-1943) DN 'Fadrusz János' Br emlékérem. 'JOANNI FADRVSZ SCVLPTORI ARTE NATI INCLYTVM POSONIVM' (41mm) T:2
Hungary ND 'János Fadrusz' Br commemorative medallion. Szign.: Lajos Berán (41mm) C:XF
HP 1105.
Lot #30182 - numismatics hungarian commemorative medallions
Bognár György (1944-) 1996. 'Honfoglalás Millecentenárium' nagyalakú vastag Ag emlékérem, peremén '583' sorszámmal, tanúsítvánnyal, kissé sérült dísztokban (1000g/0.999/100mm) T:PP patina, enyhe felületi karc
Hungary 1996. '1100th Anniversary of the Hungarian Conquest' piefort pure Ag medallion with serial number '583' on the edge, with certificate, in slightly damaged box. Sign.: György Bognár (1000g/0.999/100mm) C:PP patina, slightly...
Lot #30183 - numismatics hungarian commemorative medallions
Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1846. 'József nádor 50 éves nádori jubileum' Ag emlékérem. 'JÓZSEF MAGYAR ORSZÁG NÁDORA ÉS FÕ KAPITÁNYA - VÁLASZTATOTT NOV. 12 1796 / EMLÉKÜL FÉL SZÁZADOS ÉRDEMÉRT 1846' (70.18g/53mm) T:2 polírozott, ph.
Hungary 1846. 'Election jubilee of Joseph Archduke' Ag commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (70.18g/53mm) C:XF polished, edge error
HP 284.
Lot #30184 - numismatics hungarian commemorative medallions
Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) DN 'Társadalmi munka elismerésééül Zala Megye Tanácsától / Közös munka a köz üdvére' Br emlékérem (67mm) T:2
Hungary ND 'For Social Work from the Council of Zala County' Br commemorative medallion. Sign.: Farkas Sándor Boldogfai (67mm) C:XF
Lot #30185 - numismatics hungarian commemorative medallions
Borai Viktor (1881-1914) DN 'Kossuth Ferenc' Br emlékérem (66mm) T:2- hátoldala sérült
Hungary ND 'Ferenc Kossuth' Br commemorative medal. Sign.: Viktor Borai (66mm) C:VF the back is damaged
HP 1499.
Lot #30186 - numismatics hungarian commemorative medallions
Debreczeny Tivadar (1890-1976) 1939. 'Debreceni Foto Klub' aranyozott Br emlékplakett (74x49,5mm) T:2
Hungary 1939. 'Debrecen Foto Klub' gold plated Br plaque. Sign.:Debreczeny Tivadar (74x49,5mm) C:XF
HPII 661.
Lot #30187 - numismatics hungarian commemorative medallions
Csóka Zsuzsanna (1962-) 1996. 'Millecentenárium' aranyozott ezüst emlékérem sorozat bársony dísztokban a Babits Kiadótól, összesen 1kg, a következõ felosztásban: 'Árpád fejedelem / Csodaszarvas és Lehel kürtje' (313g/0.925) + 'Szent Korona / Rakamazi Korong' (313g/0.925) + 'Attila kardja / Tarsoly' (315g/0.925) + 'Szent István pénze / Lovasíjász' (31g/0.925) + 'Szent István szobor / Turul' (31g/0.925) az aranyozás több helyen lekopott T:PP...
Lot #30188 - numismatics hungarian commemorative medallions
Ferenczy Béni (1890-1967) DN 'Jászai Mari-díj' Br díjérem eredeti tokban (78mm) T:1-
Hungary ND 'Mari Jászai Award' Br award medal in original case. Artist: Béni Ferenczy (78mm) C:AU
Lot #30189 - numismatics hungarian commemorative medallions
Ferenczy Béni (1890-1967) DN 'Munkácsy Mihály díj III.' Br díjérem (80-79mm) T:2
Hungary ND 'Mihály Munkácsy prize third place' Br award medal (80-79mm) C:XF
Lot #30190 - numismatics hungarian commemorative medallions
Gárdos Aladár (1878-1944) 1918. 'Dr. Balassa József' Br emlékérem. 'DR. BALASSA JÓZSEF - TUDOMÁNY - TANSÍTÁS - TÁRSADALOM' (51mm) T:2
Hungary 1918. 'József Balassa' Br commemorative medallion. Sign.: Aladár Gárdos (51mm) C:XF
HP 2482.
Lot #30191 - numismatics hungarian commemorative medallions
Gerl Károly (1857-1907) 1883. 'A Nemzeti Vadászati Védegylet - Agancs Kiállítás Budapest 1940 / III/10' Br emlékérem füllel (68mm) T:2
Hungary 1883. 'National Hunters Protection Society - Antler exhibition Budapest 1940 / III/10' Br commemorative medal with ear. Sign.: Károly Gerl (68mm) C:XF
HP 2522.
Lot #30192 - numismatics hungarian commemorative medallions
Haich Erzsébet (1897-1994) DN 'Szõts Ernõ' Br plakett felakasztható falapon (Szõts Ernõ (1884-1932) a Magyar Telefonhírmondó és Rádió igazgatója volt) (97x64mm) T:2
Hungary ND 'Ernõ Szõts' Br plaque on hangable wooden panel. Sign.: Erzsébet Haich (97x64mm) C:XF
Lot #30193 - numismatics hungarian commemorative medallions
Hellebrand Béla (1882-1965) 1938. 'Szent István' Br emlékérem peremen 'LUDVIG' gyártói jelzéssel. 'STEPHANVS R S HUNGARIAE / REGNVM OBTINVIT COELESTE STRIGONII - MXXVIII' (69,5mm) T:2
Hungary 1938. 'St. Stephen of Hungary' Br commemorative medallion with makers mark 'LUDVIG' on the edge. Sign.: Béla Hellebrand (69,5mm) C:XF
Lot #30194 - numismatics hungarian commemorative medallions
Hetés György (1921-1998) DN 'Várady György' Br plakett (100mm) T:2
Hungary ND 'György Várady' Br plaque. Sign.: György Hetés (100mm) C:XF
Lot #30195 - numismatics hungarian commemorative medallions
Holló Barnabás (1865-1917) ~1900. 'Wesselényi Miklós' jelzetlen Br plakett, 'Bíró A.' gyártói jelzéssel (224x137mm) T:2 sarkainál egy-egy ly.
Hungary ~1900. 'Miklós Wesselényi' Br plaque, unmarked with 'Bíró A.' makers mark (224x137mm) C:XF hole at each corner
Lot #30196 - numismatics hungarian commemorative medallions
Jovánovics György (1939-) ~1970. 'Kassák Lajos - Szétosztottam magam és megbontatlan maradtam elszántan, fegyelmezetten a kemény nyersanyaghoz hasonlóan' Br emlékplakett (113x89mm) T:2-
Hungary ~1970. 'Lajos Kassák' commemorativa plaque, unmarked. Artist: György Jovánovics (113x89mm) C:VF
Lot #30197 - numismatics hungarian commemorative medallions
Keviczky Hugó (1879-1944) 1920. 'Sztregovai és kiskelecsényi Madách Imre' Br plakett felcsavarozható hátlappal (240x155mm) T:2
Hungary 1920. 'Imre Madách of Sztegova and Kiskelecsény' Br plaque with screwable back. Sign.: Hugó Keviczky (240x155mm) C:XF
Lot #30198 - numismatics hungarian commemorative medallions
Kiss Ferenc (1890-) ~1930. 'Bethlen Gábor erdélyi fejedelem emlékére' Br lemezérem (82,5mm) T:2
Hungary ~1930. 'In Memory of the Gábor Bethlen, Prince of Transylvania' Br one-sided commemorative medallion (82,5mm) C:XF
HPII 1375.
Lot #30199 - numismatics hungarian commemorative medallions
Kiss György (1943-) DN 'A Magyar Gyógyszerész Kamaráért' Br emlékplakett (104mm) T:2
Hungary ND 'For the Hungarian Chamber of Pharmacist' Br commemorative plaque. Sign.: György Kiss (104mm) C:XF
Lot #30200 - numismatics hungarian commemorative medallions
Kiss Nagy András (1930-1997) 1978. 'Krúdy Gyula emlékére 1878-1933' Br emlékérem, utólag ráforrasztott füllel (97,5-101,5mm) T:2
Hungary 1978. 'In memory of Gyula Krúdy 1878-1933' Br commemorative medal with soldered ear (97,5-101,5mm) C:XF
Lot #30201 - numismatics hungarian commemorative medallions
Kiss Nagy András (1930-1997) DN 'Tótfalusi Kis Miklós Díj' Br plakett eredeti tokban (~101mm) T:1-
Hungary ND 'Miklós Tótfalusi Kis Award' Br plaque in original case. Sign.: András Kiss Nagy (~101mm) C:AU
Darabanth Auctions