1/14, 16/27, 29-30. Coat-of-arms 1872 small and large shields nearly compl. Generally fine/very fine, some better ones signed by German experts. Also a cover with 2x Mi1 from "Fronhausen". 2 vertical pairs.
Public auction 211
By: Skanfil Auksjoner AS
Skanfil Auksjoner AS Public auction 211
Public auction 211
- (-) Remove Tyske Riket (Michel) filter Tyske Riket (Michel)
Lot #2402 - Tyske Riket (Michel)
2/14. 8 små brystskjold i god kvalitet (€ 1380) + nr. 15 litt ufrisk.
Lot #2403 - Tyske Riket (Michel)
16/29. 9 store brystskjold i god kvalitet. 12 og 1/3 gr er postfriske, de andre lett hengslet, inkl. 17 b. (€ 960)
Lot #2404 - Tyske Riket (Michel)
27. Brystskjold 9 Kr. Velsentrert, pent ubrukt merke. (€600)
Lot #2405 - Tyske Riket (Michel)
27. Brystskjold 9 Kr. Velsentrert, stemplet merke. (€550)
Lot #2406 - Tyske Riket (Michel)
27. Brystskjold 9 Kr. Single på brev fra MÜLLHEIM 18 APR. sendt til Nordamerika. Portokorrekt, sjeldnere brev med flere kvalitetsanm. Se foto Befund: Hansmichael Krug. (€750)
Lot #2407 - Tyske Riket (Michel)
66 II. Reichspost 5 Mark. Ubrukt, letthengslet og meget velsentrert, flott praktmerke. Prima attest Oechsner. (480+)
Lot #2408 - Tyske Riket (Michel)
83 I-93 I. 2-80 pfg i fredstrykk 1905, 2, 10, 20 og 80 pfg er **, 10 og 20 pfg. er signert. (€ 645)
Lot #2409 - Tyske Riket (Michel)
94-97 AI, II. Høyverdier i fredstrykk 1905, 1 og 3 M er ** og sign. Jäschke, 2 og 5 M *. Også samme valører i krigstrykk 1915, alle **. (€ 870)
Lot #2410 - Tyske Riket (Michel)
355-61. Serie Reichsadler, med 50 pf med "Oberrandstück" (€400). Bra kvalitet. (€596)
Lot #2412 - Tyske Riket (Michel)
438Y, 439X. To bra merker med hhv. liggende og stående vannmerker (og "riffling"). (€3500)
Lot #2413 - Tyske Riket (Michel)
438X, 439Y. To fine med lette Friedrichshafen. (€1000)
Lot #2414 - Tyske Riket (Michel)
458. 4 RM Polarfahrt, pent lettstpl. Fr.hafen 24.7.31, velsentrert, utstrøket brett. (€900)
Lot #2415 - Tyske Riket (Michel)
456 I. 1 RM Polarfahrt letthengslet, fin kvalitet - platefeil "bindestrek mangler". (€600)
Lot #2416 - Tyske Riket (Michel)
496. 1 RM Chicagofahrt, tre stpl.deler med SOLINGEN 26.10.34. Sign. Schlegel, god tg. (€500)
Lot #2417 - Tyske Riket (Michel)
496. Flott postfrisk 1 RM Chicagofahrt, med gammelt sign.stpl. Nedre marg med "3". (€3600)
Lot #2418 - Tyske Riket (Michel)
497-98. To Chicagofahrt i god kvalitet, sign. hhv. Peschl og Grabowski BPP. (€700)
Lot #2419 - Tyske Riket (Michel)
499-507. Wagner komplett i begge tagginger (€ 650)
Lot #2420 - Tyske Riket (Michel)
BL 1. Iposta, to mindre hjørnebretter, vises nesten ikke (€ 2000)
Lot #2421 - Tyske Riket (Michel)
BL 3. OSTROPA 1935 i god (*) kvalitet. (€ 1300)
Lot #2422 - Tyske Riket (Michel)
BOOKLET. 6-blok fra hefte 15 på helsagskort fra Chemnitz 1.7.22. Flot og dekorativ forsendelse (€300)
Lot #2423 - Tyske Riket (Michel)
BOOKLET. HBL 53B. Komplett, flott stemplet hefteblad med 8 x 15 pf. Dyr blokk både ustemplet som stemplet, ikke sign. (€4300)
Lot #2424 - Tyske Riket (Michel)
SAMMENTRYKK - HBL 7aB. Hefteblokk hengslet i Andreaskors nr 2, noen splittede tagger. (€ 2400)
Lot #2425 - Tyske Riket (Michel)
SAMMENTRYKK - S 57 L, S 53 L. Sammentrykk med "Leerfeld" nede, den dyre nr 57 med liten rød flekk nederst. Ellers **, men en stripe 53 med taggesplitt mellom 8 og 15 pfg.(€ 3450 + splittet stripe)