Samling til 1994 i tre flotte Classic LT SF-album med kassetter. Lite før 1945 (€ 550). Deretter ca komplett til 1988, dog uten de beste luftpost. Mangler en del deretter.
Public auction 211
By: Skanfil Auksjoner AS
Skanfil Auksjoner AS Public auction 211
Public auction 211
- (-) Remove Frankrike samlinger/lotter (Michel) filter Frankrike samlinger/lotter (Michel)
Lot #2296 - Frankrike samlinger/lotter (Michel)
Parti duplisert på innstikkplansje i perm, til ca. 1950. Tre sider før Pax / Mercur, generelt mange eldre merker, men ganske var. kvalitet. 3 Fr Merson i stort antall på flere sider. Videre duplisert uten sjeldenheter, 16 dobbeltplansjer.
Lot #2297 - Frankrike samlinger/lotter (Michel)
Samling kpl. serier 1942-60 på noen få innstikkark, det meste i kpl. serier. (oppg. Yv. 2016: €769)
Lot #2298 - Frankrike samlinger/lotter (Michel)
Pen dublettvare med enkeltmerker og enheter 1986-90 fyldig på 27 innstikksider, mange fireblokker!
Lot #2299 - Frankrike samlinger/lotter (Michel)
LOTT: 1) Collection of 20 folded letters, mostly from the 1860s. Some rather rough, most unfolded, most receipts of various kinds. 2) Mourning cover sent after the Liberation of PARIS 18 MAI 45 to LONDON, opened by censor.
Lot #2300 - Frankrike samlinger/lotter (Michel)
BREVLOTT med 35 frimerkeløse brev fra hovedsakelig første halvdel av 1800-tallet. Mange stemplet PARIS. Satt inn i album.
Lot #2301 - Frankrike samlinger/lotter (Michel)
Samling portomerker 1926 og noe utover på tre albumark, inkl. flott 2 Fr brun **. Bra kvalitet, oppg. €614.
Lot #2302 - Frankrike samlinger/lotter (Michel)
16 double-sided page stockbook loaded with 1600+ stamps stretching back to very early Classics. Includes many better issues, with a few Parcel Post, Cinderellas, etc. In cat. order for the most part, usually with up to about 4-6 of each, with good variety. Potential finds for the postmark enthusiast. Overall mixed condition, cannot guarantee the early material.
Lot #2303 - Frankrike samlinger/lotter (Michel)
Small lot older varieties and trial issues, modest descriptions with references to Yvert - some adding to approx. €750.