Skanfil Auksjoner AS

lot # 4297 - Brev fra utlandet til Norge

Thursday Apr 15, 2021 11:00 to Sunday Apr 18, 2021 18:00 Europe/Oslo

Brev sendt ubetalt fra Tyskland til Stavanger stpl. I-rings St.P.A.HAMBURG 9 11 9-10A (Innvendig datert 9. nov. 1864). Stpl. ble fjernet i feb. 1864 og St. P.A. innsatt i stedet. Stempelet i bruk til ca. jan. 1867. Bak stemplet: NORWEGEN direct (Hughmark & Halpern NI – gardering 5 = 200-400 USD), i bruk fra 30. juli 1864 til starten av 1866. To uvanlige stempler på samme brev. Satt i porto med 16 skilling specie + 1 sk. i bærepenge å betale for mottaker. Patinaflekker.

Br