Banankasse med 4 samlinger Norge etter 1945, den ene meget fyldig både ** og stpl. til 1988, 1x håndbok samt en del del pent FINLAND på plansjer og litt ISLAND, ørlite DK/SV.
Public auction 211
By: Skanfil Auksjoner AS
Skanfil Auksjoner AS Public auction 211
Public auction 211
- (-) Remove Samlinger/lotter over 1000,- filter Samlinger/lotter over 1000,-
Lot #4808 - Samlinger/lotter over 1000,-
Handlerlager 1945-80 i en meget tykk innstikksbok, mest vekt på ** inkl. en hel del tjeneste m/bedre utg., men også rundstemplet i perioder godt belagt. Vi noterte bl.a. 4x OL, 3x Nordkapp IV, 6x Norwex, 9x Nordkapp V. Olav til 10kr **/alle verdier duplisert, 15x Flyktningehj. og fra 1960 dels i større antall. Vi har ikke talt opp dett, men katalogverdien må være meget høy.
Lot #4809 - Samlinger/lotter over 1000,-
Saml. 1856-1957 på dels opptegnede ark. 18 skillinger utenom NK 1-2 og 19. NK 6 med utenlandsk stpl., NK 7 noe skittengrå. Noen bedre stoleskr. og grovtg., 2 kr 1907 og fra 1910 ganske velfylt/en god del er *
Lot #4810 - Samlinger/lotter over 1000,-
Saml. 1856-2001 i 2 album, fra 1981 kun ** og nesten kpl. Skilling er tynt bortsett fra er flott NK 13b! Div. stolpeskrift og grovtg. inkl. NK 60 LUX!. Fra 1910 meget velfylt inkl. Legion og Universitetet.
Lot #4811 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling til 2013 i to LT SF-album med kassetter. Ganske komplett, mangler de beste. Litt utbygd på stolpe, og innsatt en del varianter. Renslig samling med en god del pene stempler innimellom.
Lot #4812 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling 1910-79 i eldre type LT SF. Meget fyldig 1940-79 uten 272, også bra avdeling tjeneste uten de gode, "lange". Før 1940 flere mellomgode, men da blandet * og ** - dog er alle på fotoeks. **. Ett par 1867-skillinger siden i svak kvalitet/tørre.
Lot #4813 - Samlinger/lotter over 1000,-
Dubletter fra 4 sk Oscar til krone Oscar på 4 sider, også div. usystematisk 1910-60 på 20 sider.
Lot #4814 - Samlinger/lotter over 1000,-
96/125. "Mengder" av merker/dubletter med PH 1909/29 i hele 19 innstikkbøker/album samt på noen få plansjer. Bl.a. platefeil, heftemerker, blokker, pene stempler, etc.
Lot #4815 - Samlinger/lotter over 1000,-
Grunnsamling med mange merker til 1979 i LT SF-album.
Lot #4816 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling 1945-1985 i ett bind LT SF rimelig komplett. Innsatt også albumark 2003-2012, her er 2003-08 dels velbesatt samt noe sporadisk mot slutten. I alt pål. ca. 3300 for perioden fom. 2003, når A er regnet à 15 kr.
Lot #4817 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling 10/1349 ca. 90% kpl. med mange bedre merker/sett. Kvalitet er blandet, tidlig med en del merker med regummiering/hengsler. Før turistmerkene er det noen få **, etter blir nesten alt **. Mesteparten av miniark er pent stemplet. Alt i Schaubek-album med lommer avbildet til 1999.
Lot #4818 - Samlinger/lotter over 1000,-
Parti med en god del merker, mest eldre. Bl.a. NK 85-87 x7, en del stolpemerker (mest 10ø) og noen merker med pene stempler.
Lot #4819 - Samlinger/lotter over 1000,-
Saml. 1856-1981 Leuchttrum klemlommealbum. 8 skillinger ellers lite før 1910. Fra 1910 er så godt som alt **, noen ganske få stpl. Flere bedre serier før 1940 og fra 1945 så godt som komplett.
Lot #4820 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling til 1990 i Leuchtturm-album med lommer. Starter med 11 skillingsmerker og 55 andre merker før 1909. Fra NK 96 greit belagt, mangler de fleste dyre merke og noe annet, blant annet alle miniark. Flere pene stempler. En samling for renovering og videreutvikling.
Lot #4821 - Samlinger/lotter over 1000,-
Parti ** i fire 32-siders, ves. 1960-tallet og framover til litt utpå 90-tallet, fireblokker, arkdeler, dublettparti miniark (over 80 stk. før 1992, ves. **), enkeltserier. I ene boken en del abo.stpl. 10-blokker rundt ca. 1990. Mye 70-tallet, men litt pål. i nyere del monner litt.
Lot #4822 - Samlinger/lotter over 1000,-
Abo.parti 1991-2008 i eske. I starten samlet 10-blokker, to hefter og dels noen flere miniark. Fra 1998 ves. fireblokk, èn enkeltserie og to hefter. Mot slutten fireblokk og ett hefte, men fortsatt to miniark. Enorm kostpris, prima kvalitet.
Lot #4823 - Samlinger/lotter over 1000,-
Innst.bok 1855-1982, noe duplisert. 30 skillinger og en del stolpeskrift, en del feilvare, noe OK innimellom. Videre mest 1 av hver opp til mellomgode.
Lot #4824 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling til medio 1965 på sjeldent sette spanske albumark. Starter med en del skillinger i noe blandet kvalitet, og også seinere mellomgode. Etterhvert innslag ustpl., mest ** i nyere del.
Lot #4825 - Samlinger/lotter over 1000,-
Rotete, men tils. genuin, gammel samling til 1920-tallet (+ litt annet) på ca. seks albumark. God førsteside med over 30 skillingsmerker. Disse og en del andre rimelig fargefriske, men ellers blandet kvalitet (NK 7 god farge, men korte tg. h. side). Bør studeres.
Lot #4826 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling til 2001 i først et standard, noe slitt BCM-album, mens 1980 og videre sitter på LT SF-ark i eksklusiv, blå perm. Klassisk mange mellomgode, men starter med smussete NK 1 med blekkannulleringer, og også andre skillinger med feil. Noen halvbra hele veien og ganske velbesatt. Mest stpl. og i moderne tid god kvalitet fra abo.levering.
Lot #4827 - Samlinger/lotter over 1000,-
Bra samling til 1986, der det meste fra 1937 er ** (259 *). Starter med stpl. klassisk uten de dyreste, dog kpl. kroneprov. i litt ujevn kval. Nær komplett etter 1945, men noen få unntak.
Lot #4828 - Samlinger/lotter over 1000,-
1/15. 29 skillingsmerker i +/- normalkvalitet.
Lot #4829 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling til 1982 i LT SF-album, starter med ok, dels utbygd avdeling skravert og 20-mm, videre fyldig fra 1910 og framover. Mangler toppene, men 130-36, 259-602, 292 er tilstede i bra kvalitet, likefullt en god del TM inkl. kpl. Solkors og en del porto. En del pene stempler innimellom, men et par utgaver er etterstpl.
Lot #4830 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling i et som nytt LT-SF album med postfriske merker fra 1946/1990. Komplett etter fortrykk, unntatt noen få merker. God kval. (HK ca. 12400)
Lot #4831 - Samlinger/lotter over 1000,-
Gammelt (dårlig) album med 19 skillinger, ellers grunnsaml. opp til mellomgode frem til 1943, deretter nesten tomt. Fra feilvare til feilfritt, flott NK 2.