1. Lott 126 horisontale og 7 vertikale par. Pen gjennomsnittkvalitet. (SK 6384+)
Public auction 211
By: Skanfil Auksjoner AS
Skanfil Auksjoner AS Public auction 211
Public auction 211
- (-) Remove Portomerker filter Portomerker
Lot #4238 - Portomerker
1/16. 78 frimerker på fire innstikkort. Bl.a. 3 x 6, 4 x3, 6,7. Også noen varianter observert. Det meste ser ut til å være i normal kvalitet.
Lot #4241 - Portomerker
2. Loddrett 4-stripe påsatt et håndtegnet overrekkelseskort. Kortet er en meny for en middag som fant sted 21 April 1895. Kortet er signert av kunstneren. Liten brekk n.v. del. Kortet er helt sikkert tilegnet en filatelistisk begivenhet. Meget dekorativ sak!
Lot #4242 - Portomerker
2 (6). 2c helsak-konvolutt fra USA til Norge. Straffeporto 15c / N.Y., omregnet til 24 øre i Norge. Påsatt loddrett 6-blokk 4 øre blåfiolett på baksiden, noe urent stemplet FOLDALEN 4 VII 05.
Lot #4243 - Portomerker
2, 7(2), 10, NK 73. Bankobrev sendt ufrankert fra AALESUND 11 XI 02 til Sandshavn. Oppkrevet 46 øre porto med bl.a. vannrett par 20 øre grovtagget. Kombinasjon av portomerker og vanlige frimerker i det 1 øre er fintagget Knudsen. Ex Jakob Bøe.
Lot #4244 - Portomerker
3a. RISØHAVN 11.8.1892. Ufrankert telegram fra Bergen til Risøhavn. Straffeporto 20 øre betalt med vannrett par 10 øre rosa.
Lot #4246 - Portomerker
3aX, aY, bX, bY, c. Komplett sett alle fem nyanser / vm.typer i prima, lettstemplet kvalitet. (SK 1235+)
Lot #4247 - Portomerker
3aY. 10ø Central 1889 med stående vannmerke, postfriskt. (SK 3000)
Lot #4248 - Portomerker
3b. 4-blokk 10 øre anilinrød på baksiden av konvolutt fra USA. Urent stemplet BERGEN, men rimelig pent helhetsinntrykk. Prakt amerikansk straffeporto duplex - stempel "25 ct".
Lot #4249 - Portomerker
3b. STRYN 20.7.1891. 9-stripe (småfeil) + 2 enkeltmerker 10 øre anilinrød på baksiden av konvolutt, sendt som verdibrev fra LOFTHUS 18 VII 91 til Stryn i Nordfjord. Satt i porto kr.1,05, så det er påsatt 5 øre for mye i straffeporto. Sjeldent stor enhet!
Lot #4250 - Portomerker
3bX. SKJØTNINGBERG 7.?.1893. Loddrett 6-blokk med arkmarg høyre side. Taggene har sluppet horisontalt mellom de to loddrette 3-stripene. Midtre høyre merke med variant: hvit indre del av 0 i 10. Vannmerkestilling 2. (Merkeverdi SK 1050)
Lot #4251 - Portomerker
3bY. 10ø Central 1893 med stående vannmerke i stilling 6, postfriskt. (SK 3000)
Lot #4252 - Portomerker
3b, 5. CHRISTIANIA 18.3.1890. 240 øre straffeporto på stor konvolutt fra Berlin 16.3.1890 (underkjent portofrihet). Påsatt 4-blokk 10 øre anilinrød og to loddrette par 50 øre (montert som 4-blokk). Loddrette arkivbretter, hvorav en går gjennom høyre loddrette par 10 øre. Meget høy straffeporto!
Lot #4254 - Portomerker
3c. KYSNESSTRAND 29 XII 24 (Ho/5). Vakker 4-blokk 10 øre med stående vm.stilling 7. Litt sen avstempling fro dette merket. (NK 1800)
Lot #4255 - Portomerker
4. Albumark med fire stående vannmerkestillinger og 8 fellingstyper. Usjekket av oss. Ex Jakob Bøe. (Merkeverdi SK 3600)
Lot #4256 - Portomerker
4X. Postfriskt merke med stående vannmerke, velsentrert. Fotoattest fra Aune.
Lot #4257 - Portomerker
6Y. 20ø Centraltrykkeriet grovtg. med stående vannmerke, postfriskt. (SK 10200)
Lot #4258 - Portomerker
7 (vm.st. 2). 20 ø grovtg. Knudsen, postfriskt. Pent, velsentrert med god tg.
Lot #4259 - Portomerker
7. 20 ø grovtg. Knudsen, postfriskt. Velsentrert med god tg. (SK 11700)
Lot #4260 - Portomerker
8/12. 14 albumblader med bl.a. mange fine, dels større enheter og noen varianter. God kvalitet.
Lot #4261 - Portomerker
9X. Fin fireblokk med stående vm., merkene sentr. ned, god tagging. (2520 ++)