2, 10. 26 sk porto på skjørt brevomslag fra AALESUND 1.5.1864, til Bilbao/Spania. God stpl.dok. bak inkl. transitt SANDØSUND 7/5. NK 2 noe tonet i papir, spansk sign. nede i front. Et par rifter i bakklaffer er forsterket.
Public auction 211
By: Skanfil Auksjoner AS
Skanfil Auksjoner AS Public auction 211
Public auction 211
- (-) Remove Kombinasjonsfrankeringer filter Kombinasjonsfrankeringer
Lot #4151 - Kombinasjonsfrankeringer
3 x2, 8. Flott brev fra CHRA. 28/11 1862, til Charlestown, Skottland. Trolig gått i lukket sekk dir. fra Chra. til Hull. Transittstempler, og rødkritt "6" å betale for mottaker. Dels fargefriske merker, en lett omslagbrett påvirker ene NK 3 i svært liten grad. (NKP 7000)
Lot #4152 - Kombinasjonsfrankeringer
3, 8, 9 x2. 23 sk porto på brev fra CHRA. 27.4.1866 til Amiens, Frankrike. Bak transitt Sandøsund 28.4., KDOPA 30/4, samt div. franske transittstpl. Litt matte partier i ellers fargesterk NK 3, bra kvalitet. Dir.påskrift "pr Kronpr. Louise".
Lot #4153 - Kombinasjonsfrankeringer
7, 15. Flott brev fra Christiania 17.9.1869 til Langnau/Sveits, "Via Copenhagen", transittstpl bl.a. Sandøsund 18.9. t.2. Ankomststpl. 22.IX. Attest L. Nielsen.
Lot #4154 - Kombinasjonsfrankeringer
12, 18. TJØMØ 11.9.1872. 2 skill 2 og 3 sk posthorn på helbrev (5 sk porto) til Helsingör, Danmark. Transittstemplet TÖNSBERG 1.9.1872 og CHRISTIANIA OMK. 12.9.1872 på baksiden, samt ank.stpl. HELSINGØR 1.9.(1872). Svak arkivbrett berører 3 sk, uten at det etterlater særlige spor. Meget vakkert helhetsinntrykk med rettvendte fullstempler på merkene. (NK 1500)
Lot #4155 - Kombinasjonsfrankeringer
14, 18. 7 sk porto på vakkert, rek.brev fra LAURVIG 9.5.1872, til Brevig. (NKP 3700)
Lot #4156 - Kombinasjonsfrankeringer
15, 18. 11 sk porto på pent omslag fra CHRISTIANIA 11/7 1872, til Langnau/Sveits. Firmastpl., transittstpl. bak inkl. jernbane Kiel Hamburg 14.7. Attest L. Nielsen.
Lot #4157 - Kombinasjonsfrankeringer
29, 41. Bankobrev til Hedekas i Sverige, fra Chra. 22.VI.95 (årstall = ?). Slitasje på konv., og på noen tagger. Fine lakksegl bak. (Postal 3000)
Lot #4158 - Kombinasjonsfrankeringer
30 x2, 54. 120-øres porto på verdibrev fra Christiania, ikke reg. i Postal. Dog en del smuss på/ved merkene og slitt konv. - men uvanlig.
Lot #4159 - Kombinasjonsfrankeringer
32, 53. Meget pent og friskt følgebrev med NK 32 og 53 stemplet Fredrikshald 7.III.91.
Lot #4160 - Kombinasjonsfrankeringer
48, 50, 55, 59, 61 x2. 40-øres, fargerik og meget uvanlig frankering på vakkert rek.brev fra RØROS 15.XII.96, til Baden-Baden (TY). Transitt- og ank.stpl. bak.
Lot #4161 - Kombinasjonsfrankeringer
50, 56, Sjelden kombi på fem-øres trykksakforsendelse fra T.hjem. 7.III.95 til Kjøbenhavn. Inneholder et kort med beskjed "en datter" !