17cX. Meget fargefrisk merke på konv. brukt som følgebrev!, fra CHRA 8F BYP 19/5 76. Firmastpl., påtegninger, arkivhull v. side. (NKP som følgebrev: 4000)
Public auction 211
By: Skanfil Auksjoner AS
Skanfil Auksjoner AS Public auction 211
Public auction 211
- (-) Remove Skilling posthorn filter Skilling posthorn
Lot #3875 - Skilling posthorn
18. Komplett typesett. Nyanser og et par fullstempler. Ikke kontrollert. ( SK 1200 ++ )
Lot #3876 - Skilling posthorn
18bX. Postfriskt merke med garanti-stempel fra Moldenhauer BPP.
Lot #3877 - Skilling posthorn
18bY. 3 sk posthorn med stående vannmerke i pos. 6. skjevt, ellers pent, lettstemplet merke. (SK 3350)
Lot #3878 - Skilling posthorn
18c. 3 sk posthorn brunkarmin 1875 (plate III), postfriskt. (SK 4600)
Lot #3879 - Skilling posthorn
19. Komplett typesett. Flere fullstempler og et par gode nyanser. Ikke kontrollert. ( SK 7000 ++ )
Lot #3880 - Skilling posthorn
19 Ia. Ustpl. merke med skjevhet, men rimelig god tagging. Letthengslet på originallim, gammelt sign.stpl. bak. (4200 + 19 II, småpent, letth.).
Lot #3881 - Skilling posthorn
19 Ia,b,c. A og b med fullstemplet BERGEN og MOLDE, men med ekstra bue. ( SK 5250 ++ )
Lot #3882 - Skilling posthorn
19 Ib. 4 sk. brunfiolett. Pent velsentrert merke med god farge og tagging. (SK 1425)
Lot #3884 - Skilling posthorn
19 Id. Prakt CHRISTIANIA 28.9.1874. En litt kort hjørnetagg.
Lot #3885 - Skilling posthorn
19 II. 12-blokk med hjørnemarg. Skjev ellers feilfri. (4800)
Lot #3886 - Skilling posthorn
19 II. Fint typesett 1-12, typet og signert Aune.
Lot #3887 - Skilling posthorn
19 II. Pen åtteblokk ** med nedre marg (denne *), pent på monteringsark med typene angitt.
Lot #3888 - Skilling posthorn
19 II. 4 skilling posthorn, fireblokk med SL Spydeberg 31 V 92.
Lot #3889 - Skilling posthorn
20. Par på liten konv. fra Lillehammer 2.4.1876, dobbeltvektig til Wiesbaden/Tyskland. Taggeanm. pga. plassering, ellers rimelig bra. (3000)
Lot #3890 - Skilling posthorn
20. Singel på småpent bankobrev fra BERGEN 12.4.1878, til Volden.
Lot #3891 - Skilling posthorn
21 II. Typesett 1-10 på mont.ark, oppsatt av meget erfaren samler. Noen med to stpl., ellers rimelig bra/god kvalitet. (ca. 3300 +)