16. Komplett typesett. Inkludert 4 stk. plate I. To stk. postfrisk og 5 med toringsstempel. Kvaliteten ser bra ut. Ikke kontrollert. ( SK 4300 ++ )
Public auction 211
By: Skanfil Auksjoner AS
Skanfil Auksjoner AS Public auction 211
Public auction 211
- (-) Remove Skilling posthorn filter Skilling posthorn
Lot #3850 - Skilling posthorn
16 Ib. CHRISTIANIA 20.3.1875. Vannrett 3-stripe (t.9-5-3, pos. 25-27) på helbrev til Arendal. Sidestemplet CHRA 6E BYP. (t.2) 20.3.1875. Meget vakkert og velbevart brev! (NK 1600)
Lot #3851 - Skilling posthorn
16 IIa. 1 skilling posthorn med varianter "kort R" og "strek i E'en". Velsentrert postfrisk merke.
Lot #3852 - Skilling posthorn
16 IIa. Fireblokk med tvetydig fireringsstpl. - prisvurdert som torings. Bra kvalitet.
Lot #3853 - Skilling posthorn
16 IIa, 18c. BUREAU REEXPÉDIANT / DE CHRISTIANIA 19.9.1876 (Tiemer Ba 05). Brevomslag til Kjøbenhavn som har gått med tog fra Christiania. Transitt- og ank.stpl. på baksiden.(NK 750+)
Lot #3854 - Skilling posthorn
16 IIa, 21 x2. 15 sk porto på helbrev fra Chra. 3.8.1874 ti Rochefort (Frankrike), transittstempler. 7 sk i par.
Lot #3855 - Skilling posthorn
16 IIa/b. Albumside utstillingsmontert som omfatter trykksak stpl. CHRA 1E BYP. (t.3) 21.9.75, løs trestripe IIb t.1-12-11 (pos.25-27), samt tre enkeltmerker IIa/b t.9, 3 og 6, hvorav type 3 er posisjon 46 (variant "sprukket plate"). (SK/NK ca 1400+)
Lot #3856 - Skilling posthorn
16 IIb, 17c. CHRISTIANIA 19.8.1875. Vakkert helbrev til Risør. (NK 1800)
Lot #3857 - Skilling posthorn
16 IIb, 17cX. DRAMMEN 12 VIII 93. Konvolutt til Fredriksstad med 1 og 2 sk posthorn brukt som 10 øre porto. Det spesielle her er at 2 sk er fra trykningen med gult lim, som ble brukt opp innen kurseringstiden (blindtagg oppe og nede bekrefter dette!).
Lot #3858 - Skilling posthorn
16 IIb, 18 x2. 7 sk porto på rek.brev fra CHRISTIANIA 1/10 1874. 18-ene sentrert oppe og litt smuss, men en pent brev med gummistpl. "Anbefalt".
Lot #3859 - Skilling posthorn
16/21. Fem stk. blekkryssa merker i rimelig bra kvalitet (dog tynnhet på 18), samt en NK 14 tilsv.
Lot #3861 - Skilling posthorn
16-21. Overkomplett serie inkl. 16 Ib, og 19 Ia, begge i bra kvalitet. Et par andre med tg.anm., og 2 kr *. Flere av merkene er typet bak (Svein Berntsen).
Lot #3862 - Skilling posthorn
16-21. Skilling posthorn. Serie pent stemplet (SK 2870).
Lot #3863 - Skilling posthorn
17. Komplett typesett. Inneholder bl.a. 3 pene lettstemplet 17c og 6 postfriske merker. ( SK 3500 ++ )
Lot #3864 - Skilling posthorn
17. 2 sk. posthorn matt grønnlig blå. Med uttalelese fra Enger.
Lot #3865 - Skilling posthorn
17a. Sortblå nyanse. Pent postfriskt merke. Uvanlig.
Lot #3866 - Skilling posthorn
17ax. Komplett typesett m/arkposisjon. Stammer fra samme helark. Inkl v1. T. 9 svakere tg.kvalitet, ellers bra. (SK 2100+)
Lot #3867 - Skilling posthorn
17ax. Par fullstpl. LILLESAND 5-6-1873. Taggeanm. nede, mest på høyre merket. (SK m/feil 2850)
Lot #3868 - Skilling posthorn
17aY. Postfriskt merke med del av marg h. s. Stående vannmerke i stilling 6. Fotoattest fra LN.
Lot #3869 - Skilling posthorn
17aY. Lett del av (TRON)DHJEM + bue, rimelig bra kvalitet, med tydelig, st. vannmerke. (2850)
Lot #3870 - Skilling posthorn
17aY. Meget pent lettstemplet merke i vannmerkestilling 7. Attest Moldenhauer. ( SK 2850 ++ )
Lot #3871 - Skilling posthorn
17b. Flott eks. av lysende prøyssisk blå, vm.stilling 4. Rettv. fullstpl. DRAMMEN 1/8 1874 (+ bue). Noe skjev, uvanlig god tagging for nyansen! Sign. og tilh. attest FCM.
Lot #3872 - Skilling posthorn
17cX. Komplett typesett m/arkposisjoner. Stammer fra samme helark, noe flisetagging. (SK 3120+)
Lot #3873 - Skilling posthorn
17cX. Tre 4-blokker med nedre marginal. Alle er typet og pos. bestemt. Litt flisetg. (SK 3120++)