11. Trestripe blekkrysset, normalkvalitet.
Public auction 211
By: Skanfil Auksjoner AS
Skanfil Auksjoner AS Public auction 211
Public auction 211
- (-) Remove Skilling våpen 1867 filter Skilling våpen 1867
Lot #3819 - Skilling våpen 1867
11. CHRISTIANSSAND 18.9.1869. Trykksak datert Cardiff 8.9.1868, sendt via FORWARDING AGENT "Hans Johnsen / Christianssand" til Christiania. Praktkvalitet!
Lot #3820 - Skilling våpen 1867
11 (2). CHRA IE BYP. (t.2) 25.5.73. Brevforside frankert med par 1 skill 1. Porto 2 skilling kan være både lokalporto og trykksak av 2ndre vektklasse. Størrelsen kan tyde på sistnevnte. (NK 1500 eller 1700 som helt brev)
Lot #3821 - Skilling våpen 1867
11, 12, 14 og 15. 1867 Våpen 1 sk, 2 sk, 4 sk og 8 sk. Pene merker (SK 1320).
Lot #3822 - Skilling våpen 1867
11, 14-15. Alle pent nær fullstemplet Tønsberg. 11 med ørsmå anmerkninger som svak hjørnebrett.
Lot #3823 - Skilling våpen 1867
12. 4-blokk postfrisk m/marginal. Skjeve opp, nedre par nær feilperforert! (SK 1800 som enkeltmerker)#
Lot #3824 - Skilling våpen 1867
12. BERGEN 28.12.1871. Vannrett par på brevstykke, annullert med to vakre avtrykk. Paret er håndskrevet "Bergen" før avstempling.
Lot #3825 - Skilling våpen 1867
12. 2 sk. Par på brev fra Christiania til Mandal 1867. Litt utydelige stempler, og flekker på frimerkene.
Lot #3826 - Skilling våpen 1867
12. GRONG 9.10.1872. Vakkert stempel, samt ørliten del av annen ring.
Lot #3827 - Skilling våpen 1867
12. THRONDHJEM 11.3.1872. Vannrett par 2 skill 2 på brevomslag til Göteborg, SVERIGE. Transittstemplet CHRISTIANIA OMK. 14.3.1872 og PKXP. N:r 7 - 14.3.1872 på baksiden i tillegg til ank.stpl. GÖTEBORG 1 16.3.1872. (NK 1200)
Lot #3828 - Skilling våpen 1867
12, 15b. Flott 10 sk helbrev fra DRAMMEN 12/5 1871 til Purmerend, Holland. Brevet gikk med lokalbåt til Chra. (svakt omk.stpl. Chra. Omk. 13/5), så gjennom Sverige og Danmark, til Kiel. Derfra med tog, ank.stpl. 17/5. Rødkritt 1 3/4 i dansk porto, og blåkritt 3 1/2 Sgr i tysk porto.
Lot #3829 - Skilling våpen 1867
13a. 3 sk med klart trykk, stpl. FARSUND 9-8-??.
Lot #3830 - Skilling våpen 1867
13a. Stor del av LÆRDAL på pent merke. ( SK 1950 )
Lot #3831 - Skilling våpen 1867
13a. 1867 Våpen 3 sk. klart trykk. Lettstemplet (SK 1950).
Lot #3832 - Skilling våpen 1867
13a. 1867 Våpen 3 sk. klart trykk. Pent, lettstemplet merke.
Lot #3833 - Skilling våpen 1867
13a. Velsentrert og lettstpl. merke, meget god farge iht. erklæring FCM, som ikke komm. et par kval.anm. i nedre marg. Signert bak.
Lot #3834 - Skilling våpen 1867
13b. ALSTAHAUG 5.1.1872. Helbrev (datert Søndre Helgeland Sorenskr.kont. 2.januar 1872, L. Dahl) adressert til Vegø. Liten flekk i toppen. Dette er usedvanlig tidlig brev etter portoendringen gjeldende fra 1.1.1872 hvor innenlandsporto ble redusert fra 4 til 3 skilling. (NK 1500+)
Lot #3835 - Skilling våpen 1867
13b. CHRISTIANSSAND 1.1.1872. Praktstempel. Dette var første dag for 3 sk porto.
Lot #3836 - Skilling våpen 1867
13b. HØNEFOS 15.3.1872. Omvendt fullstempel på velsentrert merke. (SK 1000+)
Lot #3837 - Skilling våpen 1867
13b. 3 sk. 1867 på pent brev litt utydelig stemplet TRONDHJEM 22.1.1872.
Lot #3839 - Skilling våpen 1867
13b, 15b. To ustpl. merker, begge erklært som regummierte iht. uttalelse H.J.Enger. Bra kvalitet. (1985 som limløse)
Lot #3840 - Skilling våpen 1867
13, 14, 15. 15 sk porto på brevomslag fra "44"/Chr.ssund 6.12.1879 til La Rochelle/Frankrike. NK 13 skadd, ellers bra, transittstpl. inkl. CHRA. OMK. 13.12. (NKP 1800)
Lot #3841 - Skilling våpen 1867
13a, 14, 15b. Flott, 15-skillings frankering på omslag fra Stavanger 12.8.1868, til Riga/Russland. Del av bakklaff mgl., men fortsatt med transittstpl. HMRFST E. HMBRG 14.8., Hamburg 16/7 og ank.stpl. Riga 7. apr. Også litt hengselmerker m.m. bak. (NKP 7000)
Lot #3842 - Skilling våpen 1867
14x. 4 skill 4 med tykt papir, postfriskt. Ekthetssertifikat fra Samlerhuset. (SK 9700)