God samling i tre album 1949 til 1984, rimelig komplett (ark og merker tjeneste, etc. mangler) i eldre type LT SF. Marx-blokkene (4) er tilstede, men disse *, øvrige merker stort sett oppfattet som **. God kvalitet.
Public auction 211
By: Skanfil Auksjoner AS
Skanfil Auksjoner AS Public auction 211
Public auction 211
- (-) Remove DDR (Michel) filter DDR (Michel)
Lot #2481 - DDR (Michel)
Samling "overkomplett" 1949-55, mest * til 1959, så kun **. Ikke noe "BoB". Oppg. €2200.
Lot #2482 - DDR (Michel)
Samling 1948-1990 i to fine Schaubek-album. Noe Sovjetsone inkl. ** Goethe-blokk. Deretter ca. komplett brukt, minus DEBRIA-arket, 12 pfg. Mao, bruksmerkene 1953, og Thälmann miniarket, alt i god kvalitet.
Lot #2483 - DDR (Michel)
MASSIVE STOCKBOOK loaded with 7000+ stamps. In cat. order for the most part, usually with up to about 10-12 of each with excellent variety. Also; 40 grams net weight worth of late-1940s Germany 'Deutsches Post'. Overall mixed condition.
Lot #2484 - DDR (Michel)
Samling til 1968, mangler bare bruksmerkene 1952-53, dog er Marx og Schiller-blokkene ubrukte og nedklistret, ellers stort sett stemplet. Også en del Sovjet-sone *, her med ** Goethe miniark.
Lot #2485 - DDR (Michel)
405-22. Komplett serie fireblokker med øvre marger, prima. (€1000)
Lot #2486 - DDR (Michel)
Fire fulle, gode Vario-aktige album fulle av til sammen ca. 300 (?) fil. brev og fdc til norsk samler. Fokus 1956/70-tallet, mye rek. Mange med fulle serier, m.m.
Lot #2487 - DDR (Michel)
MINIARK. Stor lagerbok med miniark i antall. Ca. 400 stk. Dessuyen ca. 30 stk. tilsvarende fra Vestberlin. Meget fin spredning (mange forskjellige !).