AKERSHUS. Medalje 1 kg. rent sølv - Akershus festning 700 år.
Public auction 211
By: Skanfil Auksjoner AS
Skanfil Auksjoner AS Public auction 211
Public auction 211
- (-) Remove Coin filter Coin
- (-) Remove Norske medaljer *) filter Norske medaljer *)
Lot #1005 - Norske medaljer *)
Den kgl. norske fortjenesteorden i miniatyr. Pen ubrukt medalje i forgylt sølv, stemplet Tostrup revers.
Lot #1006 - Norske medaljer *)
Den Kgl. Norske Marines medalje for skyting med gevær 2. klasse, i bronse. Ø=31 mm. Meget pen og ubrukt medalje, sjelden.
Lot #1007 - Norske medaljer *)
DET STORE GRUNNLOVSSETTET 1814 - 2014. Består av stor 0,925 Proof sølvmedalje på 67,25 g i BU-kval., 200 kr 2014 Grunnloven mynt i sølv, 20 kr 2014 i proof nysølv. Treskrin og dokumentasjon. Nummerert 1972 av 2014.
Lot #1008 - Norske medaljer *)
DRONNING SONJA - jubileumsmedalje 4.juli 1997 i gull. 1/4 oz i kapsel og etui m/dokumentasjon fra DKM
Lot #1010 - Norske medaljer *)
GRUNNLOVENS JUBILEUMSMEDALJE Norge 1814-2014. Stor Ø 89 mm. Opplag 2014 stk., utgitt av Samlerhuset. Medfølger pent skrin og ekthetssertifikat.
Lot #1011 - Norske medaljer *)
HARALD og SONJA SØLVBRYLLUP 1993. To medaljer datert 1968; en i 0,900 gull (AGW; 0.101 oz) og en i sølv.
Lot #1012 - Norske medaljer *)
HARALD og SONJA bryllupsmedalje 1968 i gull. 3,5 gram (900/1000). Ligger i en skadet Sandhill-kassett.
Lot #1013 - Norske medaljer *)
KAMPEN FOR FRIHET. Samling med 11 store bronsemedaljer (108,9 gram, Ø 6 cm) ut av en samling på 24. I stort treskrin (bruksslitasje). Høy kostpris. Medfølger perm med attester og historikk bak medaljene.
Lot #1014 - Norske medaljer *)
KONG HAAKON VII FRIHETSMEDALJEN. Pent eksemplar med original Tostrup-nål på baksiden av båndet.
Lot #1015 - Norske medaljer *)
KONG HAAKON VII. Krigsmedaljen i miniatyr, pent, ubrukt eksemplar.
Lot #1016 - Norske medaljer *)
KONG HAAKON VII. Minnemedalje 1872-1972, 55 gram 900/1000 gull. Kommer med original eske og sertifikat.
Lot #1017 - Norske medaljer *)
KONG HARALD V 70 år 2007. Settet består av gullbelagt sølvmedalje og 5 sirkulasjonsmynter fra 2007. Opplag 2007 sett. Medfølger treskrin (bruksslitasje).
Lot #1018 - Norske medaljer *)
KONG HARALD V. 25-års jubileumsmedalje i sølv. Pen, ubrukt medalje i miniatyr med spange 1991-2016 på båndet.
Lot #1019 - Norske medaljer *)
KONG OLAV V. Erindringsmedaljen i gull. Pen miniatyr medalje i forgylt sølv. Tildeles hoffets personell for særlig innsats.
Lot #1020 - Norske medaljer *)
KONGEHUSETS 100-ÅRS MEDALJE I MINIATYR. Pen, ubrukt medalje i sølv fra 2005.
Lot #1021 - Norske medaljer *)
KONGENS FORTJENESTEMEDALJE i sølv med miniatyr utdelt 1958. Medfølger MEDALJEN FOR LANG OG TRO TJENESTE i sølv med bånd. Begge utdelt til samme person.
Lot #1022 - Norske medaljer *)
KONGENS NEI 10. april 1940. Gullmedalje, 99,9% rettferdig gull, kv. proof (7,77 gram/ASW; 0.2498 oz.). Medfølger pent skrin og ekthetssertifikat fra Samlerhuset.
Lot #1023 - Norske medaljer *)
KONGSBERG. Liten sølvmedalje "Udvidelse af Kongsberg Sølvværk besluttet 19 juni 1886", kv. 01, med øsken og ø 23,5 mm.
Lot #1024 - Norske medaljer *)
Merke i 925s med riksløven og det norske flagg, stemplet Sterling, 3,5 x 4,4 cm, vekt ca 18 gram. Meget pent merke med hel emalje. Merkene ble solgt i USA og Canada til inntekt for norske soldater under 2. verdenskrig.
Lot #1025 - Norske medaljer *)
Monterte båndstriper til uniform totalt 10 stk., bl.a. Heimevernets fortjenestemedalje, forsvarsmedaljen og flere båndstriper for internasjonale operasjoner. Har antakelig tilhørt høytstående offiser i HV. Pent brukt kvalitet.
Lot #1026 - Norske medaljer *)
NORGE 1905-2005 - Jubileumsmedalje 1 kilo sølv 999/1000. I tillegg 1 oz nummerert sølvbarre (99,99%) fra Det norske Myntverket. Ligger i flott treskrin med sertifikat.
Lot #1027 - Norske medaljer *)
NORGE I KRIG. 36 sølvmedaljer med minner fra krigen utgitt av Samlerhuset i ripet treskrin samt 2 pene permer med reproduksjon dokumenter, avisutklipp osv. fra krigen. Mangler deksel i skrinet. 99,99% sølvmedaljer
Lot #1028 - Norske medaljer *)
NORGE VÅRT NORGE. Komplett sett fra Det Norske Myntverk med 20 sølvmedaljer i original treskrin (20 gram hver, 99,9% ren sølv). Medfølger 2 permer med informasjon og sertifikater. Slitasje på treskrinet.