Complete brief, geschreven Paramaribo jun 24, 1798 naar Newbury port met aankomststempel PORTSMOUTH JULY 23 (en onleesbaar deel naamstempel), vervoer pr Capt Blunt. Zeer vroege brief uit Suriname, vlak voor 1e Engelse bezetting van 1799, ouderdomssporen
Pre-philately Netherlands and former colonies
Auction 240: Single lots Netherlands and former colonies
By: Corinphila Veilingen
Corinphila Veilingen Auction 240: Single lots Netherlands and former colonies
SATURDAY 16 MARCH 2019
10.00 a.m. lots 1 - 190 Pre-philately Netherlands and former colonies
11.00 a.m. lots 200 - 1426 Netherlands and former colonies single lots
Single lots Netherlands and former colonies (lots 1-1426).
Highlights:
• Large offer of classic issues of the Netherlands, incl. nice cancellations
• Beautiful unused classic Netherlands Indies including rarities
• Special offer of pre-philately
- (-) Remove Netherlands and former colonies filter Netherlands and former colonies
- (-) Remove surinam filter surinam
Lot #180 - Netherlands and former colonies surinam
Lot #181 - Netherlands and former colonies surinam
Blauw dubbelringstempel PARAMARIBO FRANCO 20 mar 1868 (Erfmann/Stuut type 4B) op deel drukwerk naar Amsterdam met driehoekig blauw fiscaalstempel 1½c. AMSTERDAM. Dubbelring FRANCO zeldzaam, bekend op gefrankeerde post van december 1866 tot november 1868, port 10 doorgehaald, gewijzigd in 2
Lot #182 - Netherlands and former colonies surinam
Complete frisse brief, geschreven Surinam le 18 may 1689 naar Rotterdam, zonder vervoersaanduidingen. 17e eeuwse brieven uit Suriname uiterst zeldzaam (in Erfmann/Stuut worden 3 ex. gemeld, 1652 en 2x 1672)
Lot #183 - Netherlands and former colonies surinam
Wisselbrief met een waarde van fl. 7000 als compensatie voor vrijgelaten slaven door het Ministerie van Koloniën uitbetaald, opgemaakt te Paramaribo 16-7-1863 en uitbetaald 17-9-1863, pracht ex.
Lot #184 - Netherlands and former colonies surinam
Wisselbrief met een waarde van fl. 20.000 als compensatie voor vrijgelaten slaven door het Ministerie van Koloniën uitbetaald, opgemaakt te Paramaribo 17-9-1863 en uitbetaald te Amsterdam 16-11-1863, fraai ex. (scheurtje en inktvraat)
Lot #185 - Netherlands and former colonies surinam
Wisselbrief met een waarde fl. 17.000 als compensatie voor vrijgelaten slaven door het Ministerie van Koloniën uitbetaald, opgemaakt te Paramaribo 2-3-1864 en uitbetaald te Amsterdam 1-5-1864, pracht ex. (iets inktvraat)
Lot #186 - Netherlands and former colonies surinam
Wisselbrief met een waarde van fl. 30.000 als compensatie voor vrijgelaten slaven door het Ministerie van Koloniën uitbetaald, opgemaakt te Paramaribo op 20-6-1864 en uitbetaald te Londen 15-9-1864 met 2 Britse Foreign Bill zegels van £1 en 5/-, pracht ex. (enkele minieme vouwtjes en klein dichtgemaakt scheurtje)
Lot #187 - Netherlands and former colonies surinam
Wisselbrief met een waarde van fl. 366,50 als compensatie voor vrijgelaten slaven door het Ministerie van Koloniën uitbetaald, opgemaakt te Paramaribo op 2-12-1864 en uitbetaald 20-4-1865, pracht ex. (enkele minieme vouwtjes)
Lot #1402 - Netherlands and former colonies surinam
Willem III 2 cent geel met luxe afdruk kleinrondstempel Boven Saramacca, pracht ex. Slechts enkele afdrukken bekend
Netherlands and former colonies single lots
Lot #1403 - Netherlands and former colonies surinam
Cijfer 5 cent blauw met goede afdruk kleinrondstempel Boven Para -zeldzaam stempel-, pracht ex.
Lot #1404 - Netherlands and former colonies surinam
Hulpuitgifte 2½ op 50 cent oranjebruin tanding 14 grote gaten, pracht ex. met certificaat Muis 1996, cat.w. 400
Lot #1405 - Netherlands and former colonies surinam
Hulpuitgifte 2½ op 50 cent oranjebruin tanding 12½ x 12 met variëteit dubbele opdruk, pracht ex., cat.w. 500
Lot #1406 - Netherlands and former colonies surinam
15 cent Wilhelmina Hangend Haar en 10 cent Wilhelmina 1906 op envelop 10 cent, aangetekend (R-strookjes rivierboten 1e type met cursief No. en SURINAME van Paramaribo) van plantage Wederzorg met vierkant BEN.COMMEWIJNE 2/7/1906 naar Amsterdam, route via Havre, enkele bruine vlekjes
Lot #1407 - Netherlands and former colonies surinam
Hulpuitgifte 10 op 12½ cent blauwzwart, 10 op 20 cent groen, 10 op 25 cent groenblauw en 10 op 30 cent lilabruin op aangetekende envelop van Paramaribo 19-11-1898 via Londen naar Herrnhut (D), pracht ex.
Lot #1408 - Netherlands and former colonies surinam
Hulpuitgifte 10 op 25 cent ultramarijn tanding 12½ x 12, pracht ex. (origineel vezeltje achterzijde), cat.w. 700
Lot #1409 - Netherlands and former colonies surinam
Hulpuitgifte 10 op 25 cent ultramarijn tanding 11½ x 12 met velrand, pracht ex. met certificaat Vleeming 2014: Zeer fris zegel zonder gebreken, voor dit zegel uitzonderlijk goed getand, cat.w. 825+
Lot #1410 - Netherlands and former colonies surinam
10 cent Wilhelmina op envelop 12½ cent aangetekend (R-strookjes rivierboten 2e type a met recht No. en Paramaribo) met vierkant BEN.COMMEWIJNE 4/3/1908 naar Amsterdam, route over St.Nazaire, vrijwel pracht ex.
Lot #1411 - Netherlands and former colonies surinam
Jubileum 1923 5 cent t/m 5 gulden, cat.w. 675
Lot #1412 - Netherlands and former colonies surinam
Jubileum 1923 5 cent t/m 5 gulden, behoudens nr. 105 alle met velrand, met certificaat Vleeming 2012 voor nrs. 109-110, cat.w. 675
Lot #1413 - Netherlands and former colonies surinam
Hulpuitgifte 12½ op 22½ cent met variëteit zonder punt, stempeltje achterzijde, cat.w. 150+
Lot #1414 - Netherlands and former colonies surinam
Willem van Oranje 6 cent oranje met luxe afdruk kortebalkstempel Moengo-Paramaribo, pracht ex.
Lot #1415 - Netherlands and former colonies surinam
Kindblok 1965 met variëteit sterk versneden. Herkomst: collectie Klaassen (2010)
Lot #1416 - Netherlands and former colonies surinam
Mercuriuskop 20 cent lichtgroen in ongetand blok van 8 met tussenstrook (gevouwen geweest), oplage letter A, door onderste 4 zegels lichte vouw, in proevencat. niet vermeld
Lot #1417 - Netherlands and former colonies surinam
Mercuriuskop 20 en 40 cent en 5 en 10 gulden, ongetande paren, in proevencat. niet vermeld, pracht ex.
Lot #1418 - Netherlands and former colonies surinam
Mercuriuskop 5 gulden blauwgroen ongetande proef in blok van 4, boven velrand met ets L7, in proevencat. niet vermeld
Corinphila Veilingen
Read More